Пошук

Погода в Полтаві

Головна Новини Останні ФПУ звернулась до Міжнародної конфедерації профпілок

ФПУ звернулась до Міжнародної конфедерації профпілок

Новини

Президенту України В.Ф.Януковичу
Премєр-міністру України М. Я. Азарову
Генеральному прокурору України В.П.Пшонці
 
Брюссель, 14 червня 2011 року
 
   Шановний пане Президент!
Шановний пане Прем'єр-міністр!
Шановний пане Генеральний прокурор!
 
Наша членська організація Федерація профспілок України проінформувала нас про зростання тиску на неї та її членські організації з боку певних людей, у тому числі державних органів та посадових осіб. Останнім часом зросла кількість випадків прямого втручання урядових структур та вищих державних чиновників у статутну діяльність профспілок.
Крім того, ми були дуже стривожені, коли довідалися, що Генеральна прокуратура України намагається втрутитися безпосередньо у процес прийняття рішень у ФПУ та в роботу її статутних органів, указуючи, які питання повинні, а які - не повинні бути на порядку денному Президії ФПУ, вимагаючи надання різних документів у нереальні строки та викликаючи обраних керівників ФПУ на допити без достатніх підстав, таким чином порушуючи Конституцію та закони України.
Такі дії органів прокуратури є прямим втручанням у статутну діяльність ФПУ та є порушенням Конвенцій МОП №№87 і 98, які ратифікувала Україна.
Ми закликаємо Вас забезпечити повагу до міжнародних прав і стандартів, Конституції і національного законодавства України та вжити необхідних заходів з тим, щоб зупинити згадані нападки та втручання державних чиновників у внутрішні справи профспілок та попередити виникнення подібних ситуацій у майбутньому. Ми хочемо повідомити Вам, що у співпраці з МОП, ми готові підтримати будь-яку скаргу, яку наша членська організація вирішить направити у Комітет зі свободи асоціації,  якщо у Вашій країні будуть продовжуватися порушення прав профспілок.
З повагою, Генеральний секретар МКП                                                     Шарон Барроу