Пошук

Погода в Полтаві

Головна Новини Останні Відпустка для догляду за дитиною до 3-х років...

Відпустка для догляду за дитиною до 3-х років...

Новини

Відпустка для догляду за дитиною до 3-х років знов зараховується до страхового стажу при обчисленні лікарняних.
    19 листопада 2013 року Верховною Радою України прийнятий Закон України № 691-VII  "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/691-18).
Завдяки прийнятим змінам, період відпустки для догляду за дитиною до 3-х років знов будуть включати до страхового стажу при обчисленні лікарняних. До цього часу, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування» від 08.07.10 № 2464-VІ, цей період до страхового стажу не зараховувався.
Зміни до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" набирають чинності з 14.12.13, отже, період відпустки для догляду за дитиною до 3-х років включається до страхового стажу, якщо працівник захворів після цього дня.
Слід також звернути увагу на те, що у прикінцевих положеннях прийнятого документа визначено, що «коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності цим Законом, час відпустки зараховується до її страхового стажу».