Пошук

Погода в Полтаві

Головна Новини Останні Про норми тривалості робочого часу на 2014 рік

Про норми тривалості робочого часу на 2014 рік

Новини

        Відповідно до ст. 73 КЗпП у 2014 р. на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться в такі святкові і неробочі дні:
•    1 січня — Новий рік;
•    7 січня — Різдво Христове;
•    8 березня — Міжнародний жіночий день;
•    20 квітня — Пасха (Великдень);
•    1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
•    9 травня — День Перемоги;
•    8 червня — Трійця;
•    28 червня — День Конституції України;
•    24 серпня — День незалежності України.
       Згідно з ч. 3 ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день (ст. 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого, а саме :
     вихідний день у суботу 8 березня — на понеділок 10 березня;
     вихідний день у неділю 20 квітня — на понеділок 21 квітня;
     вихідний день у неділю 8 червня — на понеділок 9 червня;
     вихідний день у суботу 28 червня — на понеділок 30 червня;
     вихідний день у неділю 24 серпня — на понеділок 25 серпня.
       Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу розпорядженнями Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю.
       Увага !  У зв’язку з тим, що такі розпорядження мають рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів ухвалюється роботодавцем самостійно видаванням наказу чи іншого розпорядчого документа.
       Ухвалене роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу в місяцях, у яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи.
       При цьому слід мати на увазі, що в разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню, на інший вихідний день для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи в цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст. 53 КЗпП.
        Наведений  приклад  розрахунку норми  тривалості робочого часу на 2014 р. (додаток) : Додаток до листа 04.09.2013 №9884/0/14-13/13