Пошук

Погода в Полтаві

Головна Новини Останні Зарахування до страхового стажу «декретної відпустки»

Зарахування до страхового стажу «декретної відпустки»

Новини

       Зазначеним Законом внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", згідно з якими платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасові непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, а також особи, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами.
       З 1 липня періоди перебування жінок у відпустках по вагітності та пологах зараховуватимуться до страхового стажу для призначення їм пенсії. Відповідна норма передбачена Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії».
       Страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми. Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах.